Dobre pomysły na pokonanie nudy

Dobre pomysły na pokonanie nudy

  1. Zaangażujmy się w pomoc naszym rodzicom/opiekunom w przygotowaniu posiłków (śniadanie, obiad, kolacja). Można wspólnie przygotować smaczne desery, upiec ciasteczka itp.
  2. Obejrzyjmy wspólnie z naszymi domownikami film. Najlepiej jakąś komedię, aby w tym trudnym czasie poprawić sobie humor.
  3. Jeśli lubisz rysować, malować, wyklejać czy majsterkować nie porzucaj swojej pasji. Stwórz coś pięknego. Po wznowieniu zajęć dla uczestników zorganizujemy wystawę Waszych prac w placówce.
  4. Czas spędzony w domu to świetna okazja, aby wspólnie z domownikami zagrać w różnego rodzaju gry planszowe czy karty.
  5. Spróbuj swoich sił w układaniu puzzli. To świetna zabawa na długi czas. Pamiętaj, że do układania puzzli możesz też zaprosić drugą osobę.
  6. Nie zawsze mamy czas i chęci na porządki w domu. Teraz jednak nadarza się do tego idealna okazja. Poukładaj w swoim pokoju, pościeraj kurze albo zmień jego wystrój. W miejscu, w którym jest ład i porządek lepiej będziesz się czuć.
  7. Przyjaźnisz się z osobą, która również uczęszcza na zajęcia do ŚDS w Czersku? Jeśli tak to skontaktuj się z tą osobą. Zadzwoń do niej. Spytaj jak się czuje, jak spędza wolny czas?
  8. Mnóstwo wolnego czasu to świetna okazja do czytania książek. Można oderwać się od „naszej rzeczywistości” i przenieść w zupełnie inne miejsca.
  9. Jeśli posiadasz aparat fotograficzny lub telefon z aparatem fotograficznym to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił w fotografii. Wykonanymi zdjęciami możesz pochwalić się znajomym lub jeśli masz taką możliwość przesłać nam na nasz adres mailowy. Najciekawsze zdjęcia zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Jeśli masz komputer z dostępem do internetu i chciałbyś wykorzystać jego możliwości, aby zagospodarować sobie wolny czas, a nie potrafisz tego zrobić – zgłoś się do nas.

Pamiętaj! Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami – postaramy się Ci pomóc.
Kadra ŚDS w Czersku

Leszek

Comments are closed.