„Każdy inny= Wszyscy równi”

„Każdy inny= Wszyscy równi”

Za nami drugi dzień kampanii organizowanej przez Centrum Usług Społecznych w Czersku .
Wczoraj pracownicy ŚDS w Czersku i członkowie rodzin naszych podopiecznych mieli okazję obejrzeć niezwykle przejmujący spektakl pt.: „Maria w dwóch osobach” na podstawie monodramu Anny Szalast.
Natomiast dzisiaj od samego rana pracownicy uczestniczyli w konferencji na której były poruszane min. tematy o integracji, aktywizacji i usamodzielnieniu osób z niepełnosprawnościami a także jakiego rodzaju wparcie otrzymują w Gminie Czersk. W tym miejscu została przedstawiona również działalność Naszego Domu.
Na koniec konferencji dotarła grupa naszych uczestników żeby wysłuchać i spotkać się z Przemkiem Kossakowskim. W bardzo ciekawy sposób opowiadał o programie „Down the Road”. Relacjonował przygody, trudności i wyzwania a także relacje jakie nawiązał z uczestnikami programu i ogromną satysfakcję która odczuwa po zrealizowaniu tego projektu.
Z kolei nasza Pani Dyrektor miała okazję poznać nietypową postać jaką jest foka Paro. Nie jest to zwykła maskotka ale robot ze sztuczną inteligencją, który służy terapii polisensorycznej zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kontakt z foką obniża ciśnienie, osoba czuje się zrelaksowana, uśmiecha się, staje się bardziej komunikatywna.
Z pewnością to były dwa dni pełne emocji, pozytywnych emocji.
Dziękujemy

Karol

Comments are closed.